Kohtuuttomat ry edustaa Kätilöpäivillä 2013

Posted on toukokuu 3, 2013 in Yleiset | 0 comments

Iloksemme voimme tiedottaa, että Kohtuuttomat ry:n  lähettämä tiivistelmä HEDELMÄLLISESSÄ IÄSSÄ OLEVIEN KOHDUTTOMIEN NAISTEN KOKEMUKSET JA SELVIÄMINEN Suomen Kätilöliitto ry:lle on hyväksytty posteriesitykseksi Tampereen kätilöpäiville 6.-7.5.2013.

Posteri on visioitu ja tehty yhdessä Kohtuuttomat ry:n jäsenten kanssa tämän kevään vertaistukitapaamisissa. Kiitos jäsenillemme ideoista ja aktiivisuudesta!

Yhdistyksemme edustajalla on näin ollen mahdollisuus osallistua Kätilöpäiville kahden päivän ajan kutsuvieraana. Paikan päällä aktiivijäsenistämme tulee olemaan yhdistyksemme varapuheenjohtaja ja sihteeri Sanna. Nähdään kätilöpäivillä!

Vastaa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.